O nas

O fundacji

Historia i cel

Fundacja Caritas Katowice została założona w 2007 roku, aby nieść pomoc charytatywną i aktywnie wspierać działalność na rzecz potrzebujących w Archidiecezji Katowickiej. Fundacja realizuje swoje zadania w oparciu o ewangeliczne przykazanie miłości, mając na uwadze godność każdej osoby potrzebującej. Działa na rzecz osób ubogich, bezdomnych, starszych, chorych, dzieci, rodzin w trudnej sytuacji życiowej i innych grup potrzebujących wsparcia.

Fundacja działa we współpracy z stowarzyszeniami kościelnymi, instytucjami społecznymi, przedsiębiorcami oraz osobami prywatnymi, które chcą zaangażować się w pomoc potrzebującym. Wspólna praca pozwala na skuteczniejsze realizowanie celów fundacji i wsparcie większej liczby osób.

Po pierwsze pomoc

Współczucie i gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi to fundament, na którym buduje siędziałalność Fundacji Caritas Katowice. Od momentu jej założenia w 2007 roku, organizacja ta stale angażuje się w projekty i zadania, które mają na celu poprawę jakości życia osób znajdujących się w trudnych sytuacjach. To miejsce, w którym dzieją się cuda. Ludzie, którzy stracili nadzieję, odzyskują ją dzięki wsparciu Fundacji.To tutaj uczą się, że nie są sami i że istnieją tacy, którzy naprawdę dbają o ich los.

Twoje zaangażowanie może zmienić życie potrzebujących i przynieść im nadzieję. Wesprzyj Fundację Caritas Katowice, abyśmy mogli kontynuować naszą misję pomocy bliźniemu. Wspólnie możemy tworzyć lepsze jutro dla tych, którzy go potrzebują. Dajmy razem nadzieję i ciepło osobom w potrzebie. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Władze Fundacji:

ZARZĄD FUNDACJI:

Prezes Fundacji – Tomasz Wójcik
Członek Zarządu – Daniel Binda
Członek Zarządu – Wojciech Derej

RADA FUNDACJI:

ks. dr Leszek Makówka
dr inż. Janusz Rosikowski
dr Tomasz Błaszczyk

Dane rejestrowe:

Fundacja Caritas Katowice została zarejestrowana pod numerem KRS 0000291119.
Od 2008 roku posiadamy status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia Państwu przekazywanie na rzecz Fundacji 1,5% podatku dochodowego. Mogą nas Państwo znaleźć w bazie organizacji pożytku publicznego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

REGON: 240764830
NIP: 954-26-17-977